Książki o piernikach

OPOWIEŚĆ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA PIERNIKAMI PACHNĄCA Kareta z piernika Tytuł: Opowieść świętego Mikołaja piernikami pachnąca
Autor: Święty Mikołaj
Ilustracje: Karolina Michalak
Opis: "Opowieść św. Mikołaja piernikami pachnąca" jest to historia podróży św. Mikołaja, który dowiedziawszy się o narodzeniu Jezusa wyruszył z piernikowym podarunkiem, do miasta Betlejem.
Ponadto, dzięki opowieści św. Mikołaja, można poznać gwiazdkowe obyczaje związane z wypiekiem świątecznych pierników w Piernikarni Toruńskiej. Opowiadanie zostało wydane w wersji drukowanej i dźwiękowej.
Bogato ilustrowana książeczka oraz płyta CD z nagranym słuchowiskiem, którego treść została wzbogacona 19 przebojowymi pastorałkami, stanowi jedną całość wydawniczą.
Cena kompletu w wersji podstawowej wynosi 15 zł.
Opowieść można nabyć w kilku rodzajach świątecznych opakowań, stosownie do życzeń i potrzeb kupującego.
W tym przypadku cena kompletu wzrasta o cenę wybranego opakowania.

Pastorałki w 14 minutowej pigułce [posłuchaj]
KARETA Z PIERNIKA Kareta z piernika Tytuł: Kareta z piernika
Autor: Wanda Chotomska
Ilustracje: Ewa Laszczkowska
Wydawca: Wydawnictwo Jaworski spółka cywilna 2001
Opis: Żył w Toruniu cukiernik, mistrz nad mistrze w zawodzie, piekł wspaniałe ciasteczka i ciasta i pierniki tak pyszne, że od rana już co dzień, stało po nie w ogonku pół miasta. Jest to wspaniała, zabawna i pięknie ilustrowana książeczka dla najmłodszych czytelników.
TORUŃSKIE PIERNIKI Toruńskie pierniki Tytuł: Toruńskie pierniki
Autor: Aleksandra Michalska-Szwagierczak
Ilustracje: Ewa Laszczkowska
Wydawca: Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.
Opis: Krótka historia o czeladniku Bogumile, który poznawszy sekret wypieku pierników, mógł je upiec na wizytę króla w Toruniu. Dzięki pochwałom króla, Bogumił został doceniony również przez swojego mistrza Bartłomieja, który w nagrodę oddał mu rękę swojej córki Rózi.
O WESOŁEJ LUDWICZCE O wesołej Ludwiczce Tytuł: O wesołej Ludwiczce
Autor: Anna Świrszczyńska
Ilustracje: Janina Krzemińska
Wydawca: Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.
Opis: Bajka o małej dziewczynce, o imieniu Ludwiczka, która wędrowała po świecie, aby wraz z napotkanymi po drodze zwierzętami dotrzeć do Króla z Piernika. Monarcha, dzięki temu, że miał serce z miodu nigdy na nikogo się nie złościł i nigdy się na nikogo nie gniewał.
PIERNIKOWE MIASTO Piernikowe miasto Tytuł: Piernikowe miasto
Autor: Franciszek Fenikowski
Wydawca: Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia" 1989
Opis: Książka obejmuje ponad 30 legend i opowieści o Toruniu przeplatanych wieloma pięknymi wierszykami.
TYTUS PIERNIKARZEM Tytus piernikarzem Tytuł: Tytus piernikarzem
Autor: Henryk Jerzy Chmielewski
Ilustracje: Henryk Jerzy Chmielewski
Wydawca: Egmont 2004
Opis: Najnowsza, XXIX księga Tytusa. Tym razem sympatyczna małpa próbuje się uczłowieczyć przez… upierniczanie, czyli Tytus, Romek i A'Tomek postanawiają nauczyć się wypiekać pierniki. Dużo humoru, przepisy na doskonałe pierniki - Papcio Chmiel udowadnia, że wciąż potrafi rozbawić współczesnego czytelnika.
OPOWIEŚĆ O TORUŃSKIM PIERNIKU Opowieść o toruńskim pierniku Tytuł: Opowieść o toruńskim pierniku
Autor: Wojciech Streich
Wydawca: Akces 2001
Opis: Książka zadedykowana jest toruńskim piernikarzom przez wieki sławiącym Toruń. Zawiera informacje o: historii toruńskich pierników, znamienitych osobach nimi obdarowanych, piernikowych formach oraz prezentuje kilka toruńskich legend.
PIERNIKI TORUŃSKIE I INNE Pierniki toruńskie i inne Tytuł: Pierniki toruńskie i inne
Autor: Janina Kruszelnicka
Fotografie: Alojzy Czarnecki
Wydawca: Muzeum w Toruniu
Opis: Książka zawiera historyczny zarys dziejów wypieku pierników w Toruniu. Wiele stron poświęconych jest snycerce drewnianych form piernikowych. Bogaty katalog zdjęć form piernikowych wraz z dokładnym ich opisem stanowi dokumentację.
PIERNIKI Z ... APTEKI Pierniki z ... apteki Tytuł: Pierniki z ... apteki
Autor: Marek Perzyński
Wydawca: Wrocławski Dom Wydawniczy Wrocław 2001
Opis: Książka niezwykle interesująca. Naszpikowana została przez autora bardzo wieloma ciekawostkami z polskiej tradycji, kultury, rzemiosła piernikarskiego, piekarskiego i nie tylko. Zawiera wiele ciekawych zdjęć. Godna polecenia zarówno młodym jak i starszym czytelnikom.
PAMIĄTKA Z TORUNIA - PRZEWODNIK Pamiątka z Torunia - przewodnik Tytuł: Pamiątka z Torunia - przewodnik
Autor: Jacek Beszczyński
Ilustracje: Sebastian Olszewski
Wydawca: Toruńska Agencja Promocyjna "To-Ja-Art"
Opis: Bardzo ciekawy, bogato ilustrowany, przewodnik po Toruniu adresowany do dzieci. Informacje o piernikowym grodzie - wierszem i prozą - przedstawione są w niezwykle wesoły i przystępny sposób. Książka spełnia rolę pomocy w wędrówce po mieście a jednocześnie jest pożyteczną pamiątką z pobytu w Toruniu.
LEGENDY I OPOWIEŚCI PRAWDZIWE O TORUNIU Legendy i opowieści prawdziwe o Toruniu Tytuł: Legendy i opowieści prawdziwe o Toruniu
Autor: Benon Frąckowski
Ilustracje: Małgorzata Patyk
Wydawca: VEGA Toruń 1997
Opis: Książka zawiera ponad 30 legend i opowieści o Toruniu napisanych przez prezesa toruńskich przewodników. Piękne ilustracje w pełni komponują się z tekstem i wprowadzają w magiczny klimat opowieści ...
LEGENDY TORUŃSKIE Legendy toruńskie Tytuł: Legendy toruńskie
Autor: Ella Hyciek
Ilustracje: Ella Hyciek
Wydawca: Wydawnictwo Adam Marszałek Toruń 1997
Opis: Książka zawiera kilkanaście legend o Toruniu napisanych w języku polskim i niemieckim. Autorka prezentując legendy bardzo wiele tekstu poświęca wydarzeniom i faktom historycznym. Daje to możliwość lepszego poznania średniowiecznego Torunia ....
powrót powrót
Warning: include(): URL file-access is disabled in the server configuration in /home/virtualki/50928/biblioteka/index.php on line 365 Warning: include(http://www.piernikarniatorunska.pl/menu.inc): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/virtualki/50928/biblioteka/index.php on line 365 Warning: include(): Failed opening 'http://www.piernikarniatorunska.pl/menu.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/virtualki/50928/biblioteka/index.php on line 365